Pozostałe...

Śląskie Centrum Naukowo-Technologiczne

Nad Białką 25

43-502 Czechowice-Dziedzice (śląskie)

Tel.: +48 (32) 779 60 00

Tel. kom.:

e-mail: biuro@scntpl.pl

strona www: http://scntpl.pl

gadu gadu:

Opis firmy

Śląskie Centrum Naukowo – Technologiczne Przemysłu Lotniczego Sp. z o. o., zajmuje się wytwarzaniem i badaniem kompozytowych elementów konstrukcyjnych utwardzanych metodą autoklawową.

Mimo że Centrum ukierunkowane jest na świadczenie usług dla przemysłu lotniczego, co powoduje konieczność stosowania bardzo wysokich standardów we wszystkich obszarach działalności, to jego celem jest, aby technologie stosowane dotychczas w lotnictwie wdrażać w innych dziedzinach – m.in. w przemyśle szkutniczym, motoryzacji, kolejnictwie i energii wiatrowej, gdzie konieczne jest zastosowanie lekkich i wytrzymałych materiałów oraz zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników.

Głównym elementem uruchamianego Centrum jest zakład konstrukcji kompozytowych, w którym wykonywane są elementy kompozytowe z zastosowaniem preimpregnowanych tkanin utwardzanych w technologii autoklawowej, a wytworzone elementy mogą być obrabiane z największą precyzją dzięki wykorzystaniu 5-osiowego centrum frezarskiego o dużej przestrzeni roboczej.

Z kolei w laboratorium prób statycznych będącym częścią składową Centrum możliwe jest prowadzenie wszelkiego rodzaju badań wytrzymałościowych i nieniszczących materiałów kompozytowych i kompletnych konstrukcji lub ich elementów z zastosowaniem najnowocześniejszych urządzeń badawczo – pomiarowych. Więcej www.scntpl.pl.